054-5688108
זוהר יהודית שמש
רייקי, אקסס בארס, טיפול נפשי דרך התת מודע ו nlp, רפלקסולוגיה, עיסוי בטן, קרמים ומוצרים טבעיים

10 דרכים לשמור על עור זוהר ורענן

מדוע חשוב הניקוי, למה חשוב למרוח קרם ומה כדאי לאכול…

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו. הוא ממלא מגוון עצום של תפקידים ולכן הוא בקו ההגנה הראשון של מערכת החיסון. העור מראה המשקף את השינויים המתחוללים בתוך הגוף ואת הדרך בה אנחנו מכבדים את גופנו ואת טיפוח העור שלנו.

תמיד טענתי ועדיין.. שהכל מתחיל מבפנים….מה נכנס לגופנו… מה אנחנו אוכלים ומה אנחנו שותים וכמה… ובשורה התחתונה כמה כבוד אנחנו רוכשים למכונה המופלאה הזאת שקבלנו במתנה ומשרתת אותנו נאמנה 🙂  עם זאת, לצערנו, הגורמים הסביבתיים מתגברים לעיתים על הגנטיקה של מראה עורנו ועל ההשתדלות שלנו לתזונה בריאה ולכן רצוי שנעזור לו.  לרוב, השימוש בקרמים ומוצרי טיפוח לעור כדאי להתחיל מעל גיל 30 ולעיתים אפילו יותר… מכיוון שבגילאים הללו העור מתחיל להתבגר, להתעייף, להתייבש וקמטי ההבעה נשארים כדרך קבע.

  1. חשיבות הניקוי

הניקוי הוא הכרחי למראה עור פנים יפה וזוהר כי כשהעור נקי הוא נושם ביעילות ומתאפשרת ספיגה מקסימלית ואפקטיבית של הקרם שתמרחי עליו. לכן ממליצה על ניקוי עם סבון טבעי ומי פנים איכותי!

  1. פעילות גופנית

פעילות גופנית גורמת להאצת חילוף חומרים ולזרימת דם טובה לכל האיברים. ההזעה היא המקלחת והניקיון הכי עצמתי וחשוב לגוף שלך.

  1. קפה כן או לא ?

על אף המחקרים המבלבלים, ידוע שקפה משתן ולכן מייבש את הגוף ובפרט את עורך.. רצוי להפחית ולשתות יותר מים! כל גוף מגיב אחרת לשתיית קפה כמו לכל דבר אחר הנכנס לגופנו, לחלק מאתנו, שתייה מוגברת של קפה עלולה להעלות את רמת החרדה, הדריכות והסטרס. הקשיבי לגופך, הוא יודע מה טוב עבורו.

  1. חשיפה לשמש

השמש חשובה ואני אוהבת אותה מאד ! אבל ידוע שהשמש בימינו היא לא השמש של פעם 🙂 ולכן שמרי על עורך וצווארך, חבשי כובע ומרחי את עצמך בקרם המכיל מסנן הגנה של 15 או SPF20 מקסימום.

  1. מה לאכול לעור זוהר

לאוכל שאנחנו אוכלים השפעה ישירה על מראה העור שלנו. הקפידי לאכול מגוון.  ויטמינים, מינרלים וסיבים הנמצאים בפירות וירקות. חומצות שומן חיוניות מאד כגון, אבוקדו, שמן זית, טחינה, אגוזים. אכילת ירוקים המכילים כמות יפה של ויטמין K יעזור למראה עורך, דגנים וקטניות המכילים ויטמיני B, פלפל אדום, תות שדה, ברוקולי, קיווי ופירות הדר מכילים אנטי אוקסידנטים מהטבע וויטמין C כי הכל מתחיל מבפנים… מזון שלא נכון לנו, עלול להזיק ולגרום לסטרס.

  1. סטרס

קיים קשר ישיר בין מצב הרוח שלך למרקם העור, פצעונים שמופיעים על הפנים, עור מחוספס, קמטים ועוד.. החיבור בין גוף לנפש בא לידי ביטוי גם בעור.

  1. שימוש בפילינג

פילינג היא דרך נפלאה וחשובה לחידוש העור, למראה עור זוהר ובריא יותר. למניעה של פצעים ולמראה עור חלק.

  1. מסיכה לפנים

דרך נפלאה להזין את העור ולחדש את התאים, למראה מרענן וזוהר. ממליצה על שימוש במסיכה שעשויה מחומרים טבעיים בלבד.

  1. סרום

בגיל מסוים העור מפריש פחות לחות והוא צריך תגבורת עשירה בשומן איכותי המגמיש אותו ומזין אותו בוויטמינים ומינרלים.

  1. השימוש בקרם יום ולילה

כפי שכבר ציינתי, השימוש בקרם יום ולילה חשוב מעל גיל מסוים ותלוי בסוג העור. תעזרי לעורך ותני לו מה שהוא צריך לאחר נזקי הסביבה.

סדרת הטיפול הקוסמטי שלי מכיל מרכיבים פעילים המסייעים לוויסות ושמירה על רכות והזנה לעור.

מיועדת לטיפול בעור מתבגר או יבש מכל מיני סיבות. תפקידו לחדש את רקמות הקולגן, להוסיף גמישות, רכות ואלסטיות לעור.

השאר תגובה