054-5688108
זוהר יהודית שמש
רייקי, אקסס בארס, טיפול נפשי דרך התת מודע ו nlp, רפלקסולוגיה, עיסוי בטן, קרמים ומוצרים טבעיים

טיפול לעצירות כרונית

אשה מחזיקה את הבטן מכאבים

אל תעצרו את עצמכם…טיפול רפלקסולוגי לעצירות כרונית.
רפלקסולוגיה ועיסוי בטן עוזרים במצבים שונים של בעיות במערכת העיכול: פעילות מעיים איטית, נפיחות בבטן, עצירות, חסימת מעי, אולקוס (כיב פפטי), קרוהן, קוליטיס, שלשולים, הקאות, צרבות, חומציות בקיבה, מעי רגיז, כאבי בטן כרוניים ועוד…
היום אתמקד בעצירות : עצירות היא תופעה שכיחה ביותר מבין התלונות על ההפרעות במערכת העיכול.


כיצד נגרמת עצירות ?
עצירות יכולה להיגרם מסיבות שונות: תזונה לקויה, מחסור בשתיית נוזלים ובעיקר מים, אכילה בשעות מאוחרות, העמסת מזון מיותר על הגוף, התאפקות כמו התעלמות מהצורך ללכת לשירותים או דחיית העניין עד ההגעה לבית.
בנוסף לסיבות אלה, ישנן סיבות רגשיות שמשפיעות על מערכת העיכול וגורמות לעצירות. כלומר, העצירות היא סימפטום שצץ כתוצאה מדפוס עמוק אחר, בד"כ רגשי : קושי להביע רגשות בגלוי, סגירות וביישנות, קושי לשחרר החוצה דברים שאינם משרתים את המטופל יותר, התעסקות בטפל ולא בעיקר, קושי לעכל שינויים בחיינו. מעצור שמטופל יוצר בגופו. כאשר למטופל יש קושי לעכל מצבים בחייו, יהיה לו קשה לעכל את המזון ואז מערכת העיכול מתחילה להיחלש. כך אנו לא מספיקים ליהנות מחוויות בחיים, מאבדים את העיקר, ונשארים ללא אנרגיה וכוחות לפעול.


איזה נזקים עלולה עצירות לגרום?
היחלשות רצפת האגן בעקבות מאמצים נשנים בעת היציאות, לחץ מיותר על פי הטבעת ועל שריר הפרינאום. לחץ יומיומי מוגזם במשך שנים עלול לגרום לזיהומים חוזרים בדרכי השתן, אי שליטה במתן שתן, הרעלת הגוף מחומרי פסולת, הרפיית שרירי רצפת האגן עד להחמרת העצירות, ובמקרים קיצוניים לחוסר שליטה על הסוגרים במתן צואה. תוצאות חמורות נוספות עלולות להיות: סדק בפי הטבעת, טחורים, אי שליטה במתן שתן או צניחת אחד מאברי האגן. כדאי לטפל מיד בבעיית העצירות, ולמנוע החמרת המצב.
פתרונות שונים שמציעים לנו כגון: חוקן, משלשלים למיניהם – תרופות, תה, גורמים לתלות של מערכת העיכול: המעיים מתרגלים לכך שהמשלשלים עושים את פעולתם, וכך משתבשת עצמאותם ויכולתם להפעיל את גלי הכיווץ (פריסטלטיקה). בסופו של דבר מערכת העיכול תאבד את כושרה לפעול.
כדי לאפשר ריפוי אמיתי, יש צורך בזיהוי הסימפטום ושינוי של הדפוסים העמוקים אשר גורמים לסימפטומים גופניים.
באמצעות עיסוי ולחיצות מבוקרות בנקודות השתקפות שבכפות הרגליים אפשר לאבחן בעיה ולטפל במצבים בהם האנרגיה חסומה ואינה זורמת כראוי.


מדוע רפלקסולוגיה?
רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול יעילה וטובה לבעיות עצירות. רפלקסולוגיה עובדת בצורה יסודית על כל חלקיה של מערכת העיכול ועל איברים נוספים המשפיעים ומושפעים ממנה. רפלקסולוגיה מגרה לפעולה, מעודדת ומחזקת את המערכת לעבוד באופן עצמאי. רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול טבעית, נעימה, נוחה ולא חודרנית. אינה יוצר תלות של מערכת העיכול בגורמים חיצוניים. מספר טיפולי רפלקסולוגיה יכולים לשחרר ביעילות מעמסה מיותרת מהגוף.


כיצד רפלקסולוגיה עוזרת במקרים של עצירות?
הרעיון ברפלקסולוגיה הוא להגיע להבנה של הדפוס הראשוני שגרם לעצירות.
טיפול רפלקסולוגיה מגרה ומפעיל את גלי הכיווץ של המעיים (פריסטלטיקה), ובכך, עוזר לפירוק המזון בהוצאת פסולת מיותרת מהגוף, מחזק את מערכת העיכול ומעודד אותה לעבוד באופן עצמאי. רפלקסולוגיה מזכירה לגוף את עבודת הפירוק ועיכול המזון שהשתבש עם השנים. הטיפול נוגע גם ברבדים רגשיים, עוזר לשחרר החוצה רגשות חבויים ודברים טפלים. רכות המגע על כפות הרגליים, האווירה הנעימה והאישית בה מתבצע הטיפול, עוזרים לשחרר החוצה דברים שמכבידים על הבטן.

לקבלת תוצאה מקיפה ופתרון הבעיה מהשורש הטיפול שלי הוא משולב עם טיפולי אנרגטי – רייקי וטיפולי מגע – עיסוי בטן ורפלקסולוגיה. עוד בקליניקה – קרונקס +   פורמולה המסייעת במחלות מעיים.

אל תעצרו את עצמכם

השאר תגובה