054-5688108
זוהר יהודית שמש
רייקי, אקסס בארס, טיפול נפשי דרך התת מודע ו nlp, רפלקסולוגיה, עיסוי בטן, קרמים ומוצרים טבעיים

גשר – רגש

סימני צעדים על יד בריכה

הצטרפו אליי ואספר לכם על הגשר בכף רגליכם וכיצד הוא מספר על עולם הרגשות שלכם. ומה אומר שהגשר שלכם עמוק מידי – אולפוס. או שטוח מידי – פלטפוס.
הגשר בכף הרגל מסמל את יסוד המים – היסוד הכי חזק בטבע – כלפי חוץ שקט אך בפנים עלולה להתחולל סערה גדולה, לדוגמא, צונאמי.. כמו יסוד המים בטבע, גם לתנועה הרגשית של האדם יש אפשרות להשתנות עד כדי הרס.
אזור הגשר בכף הרגל מלמד על כוחות הנפש, על חוסן גופני ונפשי ועל יכולת לשרוד את הסערות והזרמים החזקים שהחיים מפגישים.
מים באיזון משקים את עץ החיים שלנו כראוי: אנשים זורמים, עם עקרונות, כושר התמדה, כוח רצון להגיע למקום, ניקיון, טוהר, שקט, רוגע מסתורין. ליסוד המים יש אפשרות לקלוט תחושות, "תחושת בטן". מרקם העור בגשר יהיה לח וחיוור, דק ורך והרגל תהיה רכה ותנועתית.
אך מה קורה שאנו לא מצילחים לעכל את הכעס, את הפחד והחרדה ולא מגיעים לשלווה ובטחון? הרגשות משתלטים על המים, יותר מידי רגשנות והיסחפות, ללא עקרונות. בד"כ הגורם העיקרי לסערה הרגשית הזאת זה פחד וחרדה. נראה רגל עם קיפולים כמו גלים, רגל חיוורת, העור עלול להפריש נוזלים במגע..
הגשר מבטא את אזור הבטן. במצב של חוסר איזון עלולות להיות רגישויות בבטן : מעי רגיז, שלשולים.. לעיתים במצב של עודף רגשות ונוזלים כל אברי הבטן נמצאים בפעילות יתר ונפיחות בטנית, וייתכן שרק במגע תהיה תנועה מוגברת : שלשולים, שתן מהיר..
פלטפוס – אין גשר – הרגש מחובר למציאות ובד"כ אין שיא רגשי. המעשה והרגש הם אותו הדבר. הגשר במגע יהיה קצת יבש.
אולפוס – גשר עמוק – עומק רגשי, היכולת להתחבר למחוזות רגשיים עמוקים, אנשים קופצניים, יכול להיות אדם לא צפוי (תלוי בעומק הגשר).


לסיכום, יסוד המים מראה לנו, כיצד אנחנו מביאים את עצמנו לביטוי עצמי, מה אנחנו עוברים בדרך על מנת שזה יקרה וכיצד אנו חווים את תחושות הבטן שלנו.


אני כאן לכל שאלה ולתאום טיפול

זוהר ♥

השאר תגובה